Support local journalism by subscribing today! Click Here to see our current offers.

Champion of Champion Leathercraft, Madison Butori

Champion Of Champions Foods & Nutrition, Claire Schumacher

Champion of Champions Indoor Livestock, Madison Butori

Champion of Champions Poultry, Lukas Rost

Champion of Champions Robotics, Colyn Higgins

Champion of Champions Welding, Lincoln Lyson

Grand Champion Babysitting, Brooklyn Miller

Grand Champion Beef Herdsman, Gentre Coulter

Grand Champion Beginner Dog Agility, Shianne Beach

Grand Champion Breeding Chicken, Lukas Rost

Grand Champion Breeding Meat Goat, Cole Rost

Grand Champion Breeding Poultry, Lukas Rost

Grand Champion Breeding Rabbit Buck, Sidny Scherman

Grand Champion Breeding Rabbit Doe, Kambryn Steen

Grand Champion Breeding Swine, Rilee Pettersen

Grand Champion Cat, Kambryn Steen

Grand Champion Colt to Maturity, Kennedy Lyson

Grand Champion Cow/Calf, Kalob Bollinger

Grand Champion Elementary Dog Agility, Sidny Scherman

Grand Champion English Horsemanship, Kaytlynn Gaub

Grand Champion Ewe, Jessica Stark

Grand Champion Feeder Lamb, Mia Klaboe

Grand Champion Goat Herdsman, Turbiville Family

Grand Champion Goat Obstacle, Cord Olsen

Grand Champion Graduate Novice Dog Obedience, Sidny Scherman

Grand Champion Heifer, Kennedy Lyson

Grand Champion Horse Herdsman, Lyson Family

Grand Champion Indoor Livestock, Madison Butori

Grand Champion Junior Art, Leona May

Grand Champion Junior Bareback Equitation, Kaytlynn Gaub

Grand Champion Junior Barrels, Shaley Crawford

Grand Champion Junior Beef Feeder, Zoie Rost

Grand Champion Junior Beef Showmanship, Julia Schallenberger

Grand Champion Junior Clothing & Textiles, Tylinn Thomas

Grand Champion Junior Dairy Goat, Kinch Rost

Grand Champion Junior Dog Showmanship, Tylee Rieger

Grand Champion Junior Flag Race, Kaytlynn Gaub

Grand Champion Junior Foods & Nutrition, Claire Schumacher

Grand Champion Junior Gardening, Lukas Rost

Grand Champion Junior Goat Showmanship, Emily Sonsalla

Grand Champion Junior Horse Showmanship, Kennedy Lyson

Grand Champion Junior Horse Trail, Jaxyn Lyson

Grand Champion Junior Indoor Beef, Jaxyn Lyson

Grand Champion Junior Indoor Cat, Tylinn Thomas

Grand Champion Junior Indoor Meat Goat, Tucker Turbiville

Grand Champion Junior Indoor Pocket Pets, Lukas Rost

Grand Champion Junior Indoor Poultry, Lukas Rost

Grand Champion Junior Indoor Sheep, Alivia Foxley

Grand Champion Junior Indoor Swine, Canden Coulter

Grand Champion Junior Leathercraft, Madison Butori

Grand Champion Junior Needlework, Natalie Foxley

Grand Champion Junior Poles, Whitney Thielen

Grand Champion Junior Poultry Showmanship, Trae Oberlander

Grand Champion Junior Rabbit Showmanship, Sophia Schumacher

Grand Champion Junior Robotics, Colyn Higgins

Grand Champion Junior Round Robin, Kennedy Lyson

Grand Champion Junior Scrapbooking, Alivia Foxley

Grand Champion Junior Sheep Showmanship, Jessica Stark

Grand Champion Junior Sport Fishing, Samuel May

Grand Champion Junior Swine Showmanship, Tylee Rieger

Grand Champion Junior Welding, Lincoln Lyson

Grand Champion Junior Western Pleasure, Kennedy Lyson

Grand Champion Llama Halter, Logan Scherman

Grand Champion Llama Herdsman, Scherman Family

Grand Champion Llama Mother & Offspring, Sidny Scherman

Grand Champion Lv 2 Western Horsemanship, Jaxyn Lyson

Grand Champion Lv 3 Western Horsemanship, Jaeda Paul

Grand Champion Lv 4 Western Horsemanship, Kaytlynn Gaub

Grand Champion Market Beef, Nicholas Schallenberger

Grand Champion Market Goat, Mia Klaboe

Grand Champion Market Lamb, Jessica Stark

Grand Champion Market Poultry, Cheyanne Dame

Grand Champion Market Rabbit     Neveah Burns

Grand Champion Market Swine, Jessica Stark

Grand Champion Novice Beef Showmanship, Kinch Rost

Grand Champion Novice Cat Showmanship, Kambryn Steen

Grand Champion Novice Dog Obedience, Hayden Lane

Grand Champion Novice Dog Showmanship, Kambryn Steen

Grand Champion Novice Goat Showmanship, Cord Olsen

Grand Champion Novice Poultry Showmanship, Claire Schumacher

Grand Champion Novice Rabbit Showmanship, Kinch Rost

Grand Champion Novice Sheep Showmanship, Mia Klaboe

Grand Champion Novice Swine Showmanship, Canden Coulter

Grand Champion Outdoor Adventures, Selah Johnston

Grand Champion Pen of 3 Market Beef, Miles O’Connor

Grand Champion Pen of 3 Market Goat, Colton Turbiville

Grand Champion Pen of 3 Market Lambs, Tucker Turbiville

Grand Champion Pen of 3 Market Swine, Jordan Paul

Grand Champion Poultry Herdsman, Lukas Rost

Grand Champion Rabbit Herdsman, Schumacher Family

Grand Champion Ram, Jenna Paul

Grand Champion Senior Bareback Equitation, Rilee Pettersen

Grand Champion Senior Beef Showmanship, Chloe Tudor

Grand Champion Senior Dairy Goat, Emily Sonsalla

Grand Champion Senior Dog Agility, Tylee Rieger

Grand Champion Senior Dog Showmanship, Sidny Scherman

Grand Champion Senior Foods & Nutrition, Sayge Barkley

Grand Champion Senior Goat Showmanship, Cole Rost

Grand Champion Senior Horse Showmanship, Jenna Paul

Grand Champion Senior Horse Trail, Jaeda Paul

Grand Champion Senior Indoor Beef, Hannah LaBree

Grand Champion Senior Indoor Horse, Hannah LaBree

Grand Champion Senior Leathercraft, Heather LaBree

Grand Champion Senior Photography, Heidi LaBree

Grand Champion Senior Poultry Showmanship, Cole Rost

Grand Champion Senior Round Robin, Jenna Paul

Grand Champion Senior Sheep Showmanship, Jenna Paul

Grand Champion Senior Swine Showmanship, Jenna Paul

Grand Champion Senior Western Pleasure, Rilee Pettersen

Grand Champion Sheep Herdsman, Paul Family

Grand Champion Swine Herdsman, Follmer Family

Grand Champion Yearling Trail, Kennedy Lyson

Grand Champion Horse Breeding, Kennedy Lyson

Grand Champion Open Dog Obedience, Tylee Rieger

Reserve Champion Beef Herdsman, O’Connor Family

Reserve Champion Beginner Dog Agility, Kambryn Steen

Reserve Champion Breeding Chicken, Cole Rost

Reserve Champion Breeding Meat Goat, Tucker Turbiville

Reserve Champion Breeding Poultry, Lukas Rost

Reserve Champion Breeding Rabbit Buck, Logan Scherman

Reserve Champion Breeding Rabbit Doe, Sidny Scherman

Reserve Champion Breeding Swine, Tryppton Sander

Reserve Champion Cat, Mia Klaboe

Reserve Champion Colt to Maturity, Kaytlynn Gaub

Reserve Champion Cow/Calf, Zoie Rost

Reserve Champion Elementary Dog Agility, Hayden Lane

Reserve Champion English Horsemanship, Kennedy Lyson

Reserve Champion Ewe, Mia Klaboe

Reserve Champion Goat Herdsman, Mia Klaboe

Reserve Champion Goat Obstacle, Colton Turbiville

Reserve Champion Heifer, Chloe Tudor

Reserve Champion Indoor Livestock, Hannah LaBree

Reserve Champion Junior Art, DeeAnna Hess

Reserve Champion Junior Bareback Equitation, Kennedy Lyson

Reserve Champion Junior Barrels, Kaytlynn Gaub

Reserve Champion Junior Beef Feeder, Colton Turbiville

Reserve Champion Junior Beef Showmanship, Madison Butori

Reserve Champion Junior Clothing & Textiles, Leona May

Reserve Champion Junior Dairy Goat, Mia Klaboe

Reserve Champion Junior Dog Showmanship, Hayden Lane

Reserve Champion Junior Flag Race, Jaxyn Lyson

Reserve Champion Junior Foods & Nutrition, Tylinn Thomas

Reserve Champion Junior Gardening, Lukas Rost

Reserve Champion Junior Goat Showmanship, Kane Olsen

Reserve Champion Junior Horse Trail, Kennedy Lyson

Reserve Champion Junior Indoor Meat Goat, Cord Olsen

Reserve Champion Junior Indoor Pocket Pets, Kambryn Steen

Reserve Champion Junior Indoor Poultry, Lukas Rost

Reserve Champion Junior Indoor Sheep, Tucker Turbiville

Reserve Champion Junior Indoor Swine, Madison Butori

Reserve Champion Junior Needlework, Morgan Hurley

Reserve Champion Junior Poles    Jaxyn Lyson

Reserve Champion Junior Poultry Showmanship, Shaley Crawford

Reserve Champion Junior Rabbit Showmanship, Emily Sonsalla

Reserve Champion Junior Round Robin, Madison Butori

Reserve Champion Junior Scrapbooking, Brooklyn Miller

Reserve Champion Junior Sheep Showmanship, Jordan Paul

Reserve Champion Junior Swine Showmanship, Jessica Stark

Reserve Champion Junior Welding, Samuel May

Reserve Champion Junior Western Pleasure, Whitney Thielen

Reserve Champion Llama Halter, Sidny Scherman

Reserve Champion Llama Mother & Offspring, Logan Scherman

Reserve Champion Lv 2 Western Horsemanship, Shaley Crawford

Reserve Champion Lv 4 Western Horsemanship, Rilee Pettersen

Reserve Champion Market Beef, Zoie Rost

Reserve Champion Market Goat, Colton Turbiville

Reserve Champion Market Lamb, Mia Klaboe

Reserve Champion Market Poultry, Reese Lecoe

Reserve Champion Market Rabbit, Sidny Scherman

Reserve Champion Market Swine, Jordan Paul

Reserve Champion Novice Beef Showmanship, Miles O’Connor

Reserve Champion Novice Cat Showmanship, Mia Klaboe

Reserve Champion Novice Dog Obedience, Kambryn Steen

Reserve Champion Novice Dog Showmanship, Mia Klaboe

Reserve Champion Novice Goat Showmanship, Mia Klaboe

Reserve Champion Novice Poultry Showmanship, Lukas Rost

Reserve Champion Novice Rabbit Showmanship, Kambryn Steen

Reserve Champion Novice Sheep Showmanship, Kinch Rost

Reserve Champion Novice Swine Showmanship, Cade Huft

Reserve Champion Pen of 3 Market Beef, Zoie Rost

Reserve Champion Pen of 3 Market Goat, Tucker Turbiville

Reserve Champion Pen of 3 Market Lambs, Jenna Paul

Reserve Champion Pen of 3 Market Swine, Clay Rost

Reserve Champion Poultry Herdsman, Schmacher Family

Reserve Champion Rabbit Herdsman, Burns Family

Reserve Champion Senior Beef Showmanship, Jenna Paul

Reserve Champion Senior Dairy Goat, Kinch Rost

Reserve Champion Senior Dog Showmanship, Shianne Beach

Reserve Champion Senior Foods & Nutrition, Rilee Pettersen

Reserve Champion Senior Goat Showmanship, Colton Turbiville

Reserve Champion Senior Horse Showmanship, Rilee Pettersen

Reserve Champion Senior Horse Trail, Rilee Pettersen

Reserve Champion Senior Indoor Horse, Hannah LaBree

Reserve Champion Senior Indoor Beef, Hannah LaBree

Reserve Champion Senior Photography, Heidi LaBree

Reserve Champion Senior Poultry Showmanship, Zoie Rost

Reserve Champion Senior Round Robin, Jaeda Paul

Reserve Champion Senior Sheep Showmanship, Jaeda Paul

Reserve Champion Senior Swine Showmanship, Jaeda Paul

Reserve Champion Senior Western Pleasure, Jaeda Paul

Reserve Champion Sheep Herdsman, Tudor Family

Reserve Champion Swine Herdsman, Jessica Stark

Reserve Champion Junior Horse Showmanship, Kaytlynn Gaub

Reserve Champion Horse Herdsman, Crawford Family

Steve Spriggs Beef Booster Award, Kalob Bollinger

Top Black Angus Breeding Exhibit, Kalob Bollinger

Youngest Blue Ribbon Beef Exhibitor, Gage Scherman

Youngest Goat Exhibitor, Gage Scherman

Youngest Sheep Exhibitor, Gage Scherman

Online Poll

Latest E-Edition

(0) comments

Welcome to the discussion.

1. Be Civil. No bullying, name calling, or insults.
2. Keep it Clean and Be Nice. Please avoid obscene, vulgar, lewd, racist or sexually-oriented language.
3. Don't Threaten. Threats of harming another person will not be tolerated.
4. Be Truthful. Don't knowingly lie about anyone or anything.
5. Be Proactive. Let us know of abusive posts. Multiple reports will take a comment offline.
6. Stay On Topic. Any comment that is not related to the original post will be deleted.
7. Abuse of these rules will result in the thread being disabled, comments denied, and/or user blocked.
8. PLEASE TURN OFF YOUR CAPS LOCK.