2018 District 3B All-Conference Football/Volleyball

Football

First team Offense

Brody Grebe, QB,  Roundup; Asher Croy, RB, Huntley Project; Ty Bradley, RB,  Colstrip; Finnegan Davis, RB, Red Lodge; MaKale Kembel, WR, Roundup; Jackson Currier, WR, Colstrip; Nakoda Siegel, ATH, Colstrip; Austin Aman, TE, Huntley Project; Nathan Zard, OL, Roundup; Tristan Stigen, OL, Roundup; Terry Spotted Wolf, OL, Roundup; Trey Yates, OL, Colstrip; Journey Grimsrud, OL, Huntley Project.

Defense

Trey Yates, DL, Colstrip; Beau Petersen, DL, Colstrip; Nathan Zard, DL, Roundup; Journey Grimsrud, DL, Huntley Project; Brody Grebe, LB, Roundup; Ryder Klein, LB, Roundup; Cade Budell, LB, Huntley Project; Cody Blaede, LB, Colstrip; Gunner Gray, DB, Roundup; Tanner Rae, DB, Roundup; MaKale Kembel, DB, Roundup; Nakoda Siegel, DB,  Colstrip;

Special teams

Asher Croy, KR/PR, Huntley Project; Ian Flanscha, K,  Roundup; Cody Blaede, P,  Colstrip.

Second team

Offense

Trevor Lingle, DB, of Baker, Rylan DeVries, QB, Huntley Project; Tanner Rae, RB, Roundup; Brayden Fulton, RB, Shepherd; Adam Wier, RB, Colstrip; Gunner Gray, WR, Roundup; Ryder Hampton, ATH, Roundup; Kaden Mrystol, TE, Red Lodge; Chris Bradley, OL,  Roundup; Beau Petersen, OL, Colstrip; Preston Ehrlich, OL, Red Lodge; Tanner Geiss, OL, Huntley Project; Isaiah Bouchard, OL, Huntley Project.

Defense

Riley O’Donnell, DB, of Baker, Tristan Stigen, DL, Roundup; Terry Spotted Wolf, DL, Colstrip; Tyler Schaff, DL, Huntley Project; Isaiah Bouchard, DL, Huntley Project; Ty Bradley, LB, Colstrip; Asher Croy, LB Huntley Project; Finnegan Davis, LB, Red Lodge; Kameron Powell, LB, Shepherd; Chris Kistler, DB, Huntley Project; Rylin Burns, DB, Colstrip; Austin Heimer, DB, Red Lodge.

Special teams

Tylor Kombol, KR/PR, Roundup; Colby Twitchell, K, Huntley Project; Braden Tomlin, P, Red Lodge.

Volleyball

2018 District 3B All-Conference volleyball players

Wrenzi Wrzesinski* and Katie Wang of Baker were selected to the 2018 3B All-Conference volleyball first team along with Kya Egan*, Colstrip; Lindsey Hein*, Forsyth; Baily Egan, Colstrip; Morgan Hubbard, Forsyth;  Maleeya Knows His Gun,  Colstrip.

Second team: Macee Hadley and Andie Batchelor of Baker along with Addison Casterline, Colstrip; Madison Bighorn, St. Labre; Shawnita Bixby, Colstrip; Heather Blackwell, Forsyth; Hessi Jordan, Colstrip.

* Indicates all-state selection

      



Add Comment