AAU Wrestling Tournament Results

BAKER WRESTLING CLUB Results from Miles City AAU Tournament 1-15-17

Tots:

Colt Custer – 1st; Bracyn Hastig – 2nd; Maddox Moser – 5th; EmmaReigh Fadness – 6th; Xander Heiser – 6th; Gage Scherman – 6th

Bantams:

Cord Olsen – 1st; Tatum Alderman – 5th; Tyger Fradenburgh – 6th

Midgets:

Christopher Brawley – 1st; Nicholas Schallenberger – 1st; Kredance Uecker – 1st; Jackson Moser – 2nd; Silis Best – 3rd; Chad Griffith – 4th; Logan Scherman – 4th; Jayden Hastig – 5th

Novice:

Jesse Brawley – 1st; Hawken Custer – 1st; Riley Davis – 2nd; Sincere Ely – 2nd; Kane Olsen – 3rd; Aspen Alderman – 5th

Schoolboy:

Nathan Schallenberger – 4th; Avery Uecker – 4th

BAKER WRESTLING CLUB Results from Spearfish, S.D. AAU Tournament 1-28-17

Tots:

Colt Custer – 4th; Maddox Moser – 4th

Bantams:

Cord Olsen – 2nd

Midgets:

Sincere Ely – 1st; Jackson Moser – 1st; Kredance Uecker – 2nd

Novice:

Hawken Custer – 2nd; Riley Davis – 2nd; Kane Olsen – 4th

Schoolboy:

Nathan Schallenberger – 4th

Jayden Hastig, Tyger Fradenburgh, Hawken Custer – not pictured is Kredance Uecker received awards for good sportsmanship at the Shepherd tournament. (Submitted Photos)

BAKER WRESTLING CLUB Results from Shepherd AAU Tournament 2-18-17

Tots:

Colt Custer – 1st; Bracyn Hastig – 4th

Bantams:

Tatum Alderman – 2nd; Cord Olsen – 3rd; Tyger Fradenburgh – 4th; Urijah Rogge – 4th; Bronson Selle – 5th

Midgets:

Sincere Ely – 1st; Jackson Moser – 1st; Kredance Uecker – 1st; Logan Scherman – 2nd; Silis Best – 3rd; Nicholas Schallenberger – 3rd; Jayden Hastig – 4th

Novice:

Wyatt Hagadone – 2nd; Hawken Custer – 2nd; Aspen Alderman – 3rd; Brendon Reetz – 3rd

Schoolboy:

Nathan Schallenberger – 3rd

BAKER WRESTLING Club Results from Huntley AAU Tournament 2-25-17

Bantams:

Cord Olsen – 4th

Midgets:

Jackson Moser – 4th; Silis Best – 6th

Novice:

Kane Olsen – 2nd; Wyatt Hagadone – 2nd; Riley Davis – 3rd

BAKER WRESTLING CLUB Results from Glendive AAU Tournament 3-04-17

Tots:

Dax Updike – 3rd; Bracyn Hastig – 4th; Isaiah Burns – 5th; Colt Custer – 5th; Kaine Kendall – 5th; Maddox Moser – 5th; Xander Heiser – 6th

Bantams:

Tatum Alderman – 3rd; Cord Olsen – 3rd; Urijah Rogge – 5th; Tyger Fradenburgh – 7th

Midgets:

Christopher Brawley – 1st; Sincere Ely – 1st; Jackson Moser – 2nd; Silis Best – 3rd; Jayden Hastig – 3rd; Logan Scherman – 3rd; Nicholas Schallenberger – 4th

Novice:

Hawken Custer – 1st; Riley Davis – 1st

Kane Olsen – 2nd; Wyatt Hagadone – 3rd; Brendon Reetz – 4th; Aspen Alderman – 5th

Schoolboy:

Sydney Scherman – 3rd

      



GAMES