Track Results

Melissa Breitbach took second in high jump. Photos by Mark Jacobsen
Melissa Breitbach took second in high jump.
Photos by Mark Jacobsen

Boys results:

  Luke Gonsioroski – 1st 100 meter run 12.04, 1st 200 meter run 24.25, 1st 400 meter run 53.54

  Seth Barkley – 2nd 100 meter run 12.28, 4th high jump 5-06.00, 2nd long jump 20-04.50, 1st triple jump 40-11.75

   Dallas Arnell-3rd 100 meter 12.54, 4th 200 meter run 25.62, 5th javelin 121-02

   Brady Varner – 3rd 400 meter run 53.70, 6th long jump 18-02.00, 2nd triple jump 40-09.25

   Garrett Bryan – 6th 400 meter run 57.56

   Daniel Rost – 3rd 800 meter run 2:13.40

  Spencer Losing – 3rd 1600 meter run 5:03.70

   Chase Huelle – 2nd 110 meter hurdles 19.28, 2nd 300 meter hurdles 45.33

   Aaron Smith – 6th 300 meter hurdles 51.98

   Austin Braun – 3rd 110 meter hurdles 19.32, 6th javelin 105-08

   Nic Bohle – 5th 110 meter hurdles 20.22, 6th long jump 35-05.00

   Matt Packer – 1st shot put 42-06.00, 1st discus 121-02, 4th javelin 148-02

   Josh Stutts – 5th shot put 37-00.50

   Ben Fujimori – 3rd shot put 39-11.50, 6th discus 110-03

   Clint Lesh – 3rd discus 114-04

   Kadon Gentilini – 5th pole vault 9-06.00

   4×100 Relay – 1st 45.83 (Dallas Arnell, Austin Braun, Seth Barkley, Luke Gonsioroski)

   4×200 Relay – 1st 3:42.70 (Luke Gonsioroski, Brady Varner, Dallas Arnell, Daniel Rost)

Girls’ results:

Girls District Track 2nd Place
Girls District Track 2nd Place

   Lauren Wang – 1st 100 meter dash 13.23, 1st 200 meter dash 28.07

Scotti Robinson – 3rd 100 meter dash 13.76, 3rd 200 meter dash 30.07, 2nd pole vault 7-00.00

  Madison Reddick – 3rd 400 meter dash 1:06.31

  Tayler Stinnett – 6th 100 meter 14.77, 6th 100 meter dash 20.75

Katelyn Afrank – 6th 400 meter run 1:15.77

  Bernadette Branson – 6th 800 meter run 2:54.40

  Mariah Miller – 1st 800 meter run 2:41.20, 3rd 1600 meter run 6:03.30, 3rd 3200 meter run 13:38.10

  Sienna Schuler – 5th 3200 meter run 14:13.30

Solenn Jacobsen – 1st 100 meter hurdles 17.98, 1st jump high 16-09.00, 1st triple jump 34-01.00

  Morgan Miller – 2nd 300 meter hurdles 52.79, 2nd triple jump 31-11.50

  Madison Reddick – 4th javelin 101-04, 5th long jump 13-11.50

  Melissa Breitbach – 2nd high jump 4-09.00

  Alivia Schultz – 5th high jump 4-06.00

  4×100 Relay -1st 51.668 (Solenn Jacobsen, Tayler Stinnett, Scotti Robinson, Lauren Wang)

  4×100 Relay – 2nd 4:37.10 (Madison Reddick, Morgan Miller, Amber Durden, Solenn Jacobsen)

      



GAMES